Przez mamussska
#904 U mojego maluka stwierdzono asymetrie tulowia. Poniewaz przechyla sie na bok glowke i tulow. Musimy zaczac rehabilitacje ale czeka sie bardzo dlugo ze 2 mieiace. I mam pytanie czy ktoras z mam miala z tym do czynienia u swojej pociechy.Szukam cwiczen ktore moglabym robic w donu zanim zaczniemy rehabilitacje. Pozdrawiam
Przez bezczelna
#922 Ile ma maluch? Do ok 3-4 msc zycia asymetrie uznaje sie za fizjologiczna. My z marysia trafilysmy do fizjo okolo 5 msc pare spotkan i cw w domu i bylo dobrze. Chdzilysmy prywatnie i Tobie tez bym radzila nie czekac 2msc to za dlugo dla takiego malca a z biegiem czasu zmiany beda teudniensze do wypracowania. Idz chociaz na jedna wizyte zeby pokazal Ci jak cwiczyc z malym. W necie jest troche filmikow jak cwiczyc ale balabym sie robic to na wlasna reke. Pozdrawiam
Przez mamamaxa
#933 Zgadzam się z moją przedmówczynią. Nie czekaj. Pójdź prywatnie choćby na jedną wizytę. Być może to błaha wada, być może te 2 miesiące czekania i nicnierobienia wydłużą późniejszy okres rehabilitacji dziecka. Szkoda malucha. Życzę powodzenia!
Przez mama-zuzi-oliwii
#936 Witam jeśli mogę doradzić,nie polecam żadnych ćwiczeńmetodą Vojty na własną rękę,można zaszkodzić dziecku. Rehabilitant dostosowuje ćwiczenia indywidualnie do dziecka. Wiem bo też ze starszą córka chodziłam,wystarczyły 2 wizyty czyli miesiąc ćwiczeń po 3 razy dziennie. Lepiej iść jak najszybciej, żeby dziecku nie opóźniać np samodzielnego siadania czy chodzenia.