Przez ms0
#494 mój 5 letni Franek nie je warzyw. najbardziej lubi ketchup. z pewnością to wpływ starszego brata, który też nie przepada za warzywami. nie zmuszam mimo to moich dzieci do jedzenia. same decydują o tym co jedzą.
Przez lalith
#780 Mnie i moją rodzinę kosztowało bardzo dużo wysiłku, aby Synek polubił warzywa. Najważniejsza była cierpliwość i spożywanie posiłków razem. Po kilku odmowach i obserwacji pozostałych domowników Malec zaczął sięgać po warzywa. Nieocenione w naszym przypadku jest również przedszkole. Wiadomo, w grupie zawsze raźniej :D Nie zniechęcaj się i próbuj nadal podawać Synkowi warzywa, być może poprzez ciekawą formę ich podania. Dzieci uwielbiają fantazyjnie podane potrawy, więc może to sprawdzi się również w Waszym przypadku.
Przez frazka
#795 Uważam, ze wspólne posiłki gdzie wszyscy jedzą warzywa dobrowolnie powinny odnieść sukces. Ale nie od razu, dziecko musi się samo przekonać.
Przez frazka
#796 Chcę jeszcze dodać, że moje 5-cio letnie dziecko je warzywa i owoce, nawet samo sobie bierze jabłko, banana, pomarańcze czy co tam mamy. I zawsze staram się mieć w paterze jakieś owoce. Warzywa tak samo ale my też je jemy i staramy się jeść wspólnie, choćby to oznaczało tylko 2 osoby.