Przez scorek
#106 Mam starszą córkę i młodszego syna.
U mnie jest różnica 6 lat, poczekałam z drugim dzieckiem, aż starsze wyjdzie z przedszkola i pójdzie do szkoły podstawowej. Wtedy z brzuszkiem odprowadzałam ją do szkoły i miałam więcej czasu dla niej kiedy poznawała nowe rzeczy jako pierwszoklasistka.
Przez magda_n
#162 Sprawa indywidualna. U mnie różnica 4 lat z jednej strony pozwoliło mi to uczestniczyć we wszystkich "pierwszych krokach" starszej córki i mogłam poświęcić jej maksimum swojej uwagi, z drugiej strony mam dużego przedszkolaka którego interesują zupełnie inne rzeczy niż 2 latka i często bywa, że jestem rozdarta komu w danej chwili poświęcić uwagę. Wszędobylskiej dwulatce, czy wymagającej wyzwań intelektualnych sześciolatce? Po znajomych widzę, że różnica wieku do 2 lata (choć na początku jest bardzo trudno), gdy dzieci nieco podrosną jest świetna bo jest na tyle mała, że dzieciaki wszystkie aktywności mogą robić wspólnie.
Przez jola19
#354 Moim zdaniem najlepsza różnica do 2-3 lata. Mam starsze i młodsze rodzeństwo i wiem z doświadczenia (4 lata to już dużo a 2 idealnie). Mamy mają więcej pracy przy dwójce maluchów, ale uważam, że dla rozwoju dzieci to lepsze... Między moimi dziećmi będzie 6 lat różnicy (tyle zajęło mi staranie się o drugie dziecko - niestety były przeszkody medyczne: przeszłam leczenie i operację, ale udało się w końcu - jestem w ciąży :-) Bardzo się cieszę, ale też żałuję, że nie udawało się przez ostatnie 4 lata...
Przez sylwiawes
#443 U nas różnica wynosi 19 miesięcy.Olivier ma 2,5 a Ksawier nie długo kończy rok.
Teraz ładnie się razem bawią chodź są momenty , że straszy jest zazdrosny o jakąś zabawkę .
Cudnie jest patrzeć jak Oli przytula młodszego braciszka ,daje mu smoczka lub swojego ulubionego misia ,żeby nie płakał :)
Przez werka
#520 Mamy jedno dziecko,Werka ma juz 15 miesiecy,jest wspaniale,ale sa tez dni kiedy mamy na prawde dosyc :( Mysle,ze i mama i tata musza miec co najmniej 3 lata przerwy na kolejne dziecko:) Malenstwo jest darem i szczesciem,ale tez potrafi niezle dac w kosc :) Tak czy owak szybko zapominamy o bolu i troskach ,gdyz kazda chwila spedzona z nasza pociecha rekompensuje nam wszystko ":)
Przez ewkaj88
#528 My zdecydowaliśmy się na drugie dziecko bardzo szybko. Między starszą, a młodszą córeczką będzie 1,5 roku różnicy. Jestem jeszcze w ciąży, więc nie wiem jak starsze dziecko zareaguje na maleństwo. Mam brata starszego o rok i uważam, że mniejsza różnica wieku lepiej się sprawdza. Dzieci lepiej się dogadują, mają wspólne problemy i zabawy. Na początku pewnie będzie ciężko, ale potem to zaprocentuje. Obie moje ciąże były planowane:)
Polecam mojego bloga: http://szczesliwamama.pl