Przez karuś
#307 Jestem w 20 tygodniu ciąży. Uwielbiam pływać. Podobno ten rodzaj sportu jest zalecany. Pytanie czy to jest zdrowe i bezpieczne w jeziorach lub morzu? Wiecie coś na ten temat?
Przez palka920901
#505 Wszystko zależy od czystości jęziora i morza.
Morze pewnie jest bezpieczne, bo co może się tam takiego zdarzyć?
Gorzej z jęziorem, tyle tam może być świństw a należy pamiętać że poprzez usta możemy połknąc groźne dla dziecka bakterie.
Są jednak jęziora czystsze niż baseny :)
Np we Francji..
Dowiedz się jaką skalę zanieczyszczenia mają te punkty.
Zrezygnuj na pewno z tych jak zobaczysz, że woda jest brudna, albo czysta tylko użytkowana równiez przez zwierzęta.
Przez romsta91
#620 Całą ciążę spędziłam na plaży. Jednak ani razu nie pomyślałam aby się wykąpać. W morzu jest ogromne siedlisko wszelkich bakterii. Na ściekach zaczynając, l kończąc na ludzkich brudach. Do tego glony.. w jeziorze jeszcze gorzej bo nie ma wymiany wody jak w morzu. W basenie odkrytym też bym chyba nie ryzykowała. Natomiast w basenie krytym gdzie dbają o czystość bym się wykąpała. Są specjalne tampony do tego. Broń Boże używać zwykłych.
Przez kicikici
#793 Niestety w ciąży dwa razy trzeba się zastanowić, zanim coś się zrobi. Ja szczerze mówiąc nie ryzykuje. Wiem, że w basenie, gdzie są robione badania czystości wody powinno być bezpiecznie, ale jakoś się boje. Tym bardziej , że moja ciąża jest podwyższonego ryzyka i po prostu dmucham na zimne. O specjalnych tamponach nie wiedziałam.