Przez ms0
#497 w przedszkolu mojego dziecka jest jeden dzień, w który wolno przynieść własną zabawkę. syn cały tydzień czeka ten dzień. to bardzo mobilizujące do wyrobienia w sobie nawyku zadbania o coś samodzielnie. on sam wybiera zabawkę i odkłada ją na biurko już poprzedniego wieczoru. jest bardzo przejęty, najpierw selekcją potem wyborem i dzięki piątkom z zabawkami szybko opanował naukę dni tygodnia.
Przez agf
#534 U nas zabawek nie można przynosić, ale za to panie wprawadziły piątek z czytaniem. W każdy piątek dzieci przynoszą swoje ulubione książeczki i panie na forum je czytają. Według mnie to super sprawa, tym bardziej, że promuje czytanie.
Przez lalith
#777 W naszym przedszkolu mamy zabawkowy piątek, kiedy to dzieci przynoszą ulubione zabawki. Oprócz tego często organizowane są dni tematyczne, wówczas maluchy przynoszą książeczki, pluszaki bądź inne rzeczy. Mój Synek codziennie chodzi do przedszkola z pluszakiem, który pilnuje jego rzeczy i czeka na niego na półce ;)
Przez ania1114
#817 U nas w przedszkolu dzieci mogą przynosić zabawki tylko w jeden dzień, a jest to piątek, syn czeka na ten dzień z niecierpliwością. Uczy się dzięki temu dbania o zabawki, że nie można ich psuć, brudzić itd bo takiej zabawki nie weźmie ze sobą do przedszkola, bo jak sam zauważył dzieci by się z niego śmiały, a jednocześnie uczą się dzieci dzielenia zabawkami, gdy podczas takiego dnia wymieniają się nimi ;)
Przez asiac
#1024 u nas w przedszkolu piątek to dzień z własną zabawką. Dzieci nie mogą się go doczekać :D Uważam, że jest to fajny nawyk, który faktycznie pozwala dzieciom nauczyć się dość sprawnie dni tygodnia 8-) Czasami się jednak zastanawiam, czy dzieci w ten sposób ni mają jakiegoś deficytu poczucia bezpieczeństwa czy łączności z mama lub domem? Chodzi mi o to, że czasami się zamartwiają czy mama zdąży je odebrać z przedszkola. Paradoksalne ale dzieci tak myślą. Ja swojemu maluchowi sprawiłam ręczniki dla dzieci z postaciami z bajek i uważam, że to pomogło bo maluszek ma coś z czym się utożsamia i przypomina mu to dom i rodziców i rodzeństwo co ma duże znaczenie w początkowej fazie chodzenia do przedszkola. Pozdrawiam :idea:
Przez georgia
#1029
ms0 napisał(a):w przedszkolu mojego dziecka jest jeden dzień, w który wolno przynieść własną zabawkę. syn cały tydzień czeka ten dzień. to bardzo mobilizujące do wyrobienia w sobie nawyku zadbania o coś samodzielnie. on sam wybiera zabawkę i odkłada ją na biurko już poprzedniego wieczoru. jest bardzo przejęty, najpierw selekcją potem wyborem i dzięki piątkom z zabawkami szybko opanował naukę dni tygodnia.


U mojego synka w przedszkolu jest identycznie. W piątki każde dziecko może przynieść własną zabawkę. Mój synek bardzo lubi ten dzień. Niestety nie zna jeszcze dni tygodnia i codziennie dopytuje, czy dziś już może wziąć zabawkę. Przynoszenie własnych zabawek uczy dzieci, jak się dzielić.