Przez monika-mama-filipa
#57 jak wyżej, kiedy poszłyście z dzieckiem na pierwszą wizytę do stomatologa? w jednym artykule przeczytałam, żeby iść dopiero po ukończeniu drugiego roku życia dziecka, w innym, że zaraz po wyjściu pierwszych ząbków (co wydaje się jednak bardziej logiczne ;) )
Przez monika22
#58 Ja z moją córką byłam , kiedy była w przedszkolu. Nic się nie działo, ale poszliśmy do przeglądu- najlepiej pójść do gabinetu stomatologicznego, który jest dostoswany dla dzieci. z tego co wiem, dzieci będąc w przedszkolu mają często przeglądy dentystyczne.
Przez erda86
#73 Ja z moim synkiem poszłam jak miał półtora roku bo zobaczyłam u niego na jedynkach delikatną próchnicę. Stomatolog pooglądał ząbki, zalakował jedynki i podpowiedział jak przyzwyczajać małego do mycia ząbków.
Bałam się tej wizyty jak Rafał zareaguję, ale był spokojny i ładnie zęby pokazywał. Może dlatego też że byliśmy razem z mężem i mąż przed synkiem siedział na fotelu i miał robionego zęba.
Przez monia8324
#493 Ja byłam z synem w wieku 4 lat dopiero , na szczęście miał tylko jeden ząbek do niewielkiego leczenia . Ale z doświadczania moich znajomych lepiej iść dużo wcześniej , ponieważ dentysta może wcześniej zauważyć jak np krzywo ząbek zaczyna rosnąć , lub rozwijająca się próchnica u dzieci . Więc 2 lata to jest chyba odpowiedni wiek na pierwszą wizytę
Przez kimilka
#825 Nam Pani pediatra poleciła iść na przegląd kiedy córeczka miała skończone 3 latka i tak też zrobiliśmy.Pani stomatolog powiedziała, że rzadko ogląda takie ładne zęby u dzieci :D ale pewnie też dlatego że chodzą do dentysty zazwyczaj rodzice z dziećmi które już mają próchnicę od kaszek, kleików, i słodyczy xD
Przez basic2008
#829 Jas ma 13 mcy, jeszcze nie myslalam o stomatologu, ale faktycznie mały ma 8 ząbków, 2 razy pije mleko z butli i ciągnie smoczek, wiec chyba trzeba by wczesniej zaczac oswajac malucha z dentysta :) Ale poki co szczotkujemy ząbki z minimalna iloscia pasty dla dzieci od 1r.z ., Jasinek to uwielbia, bo przy okazji masujemy tez dziąsełka