Przez magdalena
#51 Witam, mam dwoje dzieci, pierszwe, nie miało zadnych uczuleń, stosowałam rózne pieluszki, z drugim, dziewczynka, stosowałam pampersy i dady, chyba ma uczulenie na te ostatnie, cała obszczypana dupcia i okolica intymna, juz leczona, po leczeniu spokuj na kilka dni teraz znowu, Czy zdazało sie to Waszym dzieciom? Pozdrawiam
Przez sylasz
#53 Witam. Może po prostu spróbuj innych pieluszek np. huggies albo happy. Moja znajoma miała podobną sytuację z córeczką i używała pieluszek huggies. Ponoć pieluszki firmy pampers maja jakiś specjalny olejek, który może podrażniać skórę niektórych niemowląt. A co do pieluszek firmy dada to nie słyszałam nic,ale być może w ich składzie też jest coś co może uczulać twojego maluszka. Pozdrawiam!
Przez scorek
#54 Dziewczyny może to nie tylko wina pieluszek, a coś innego, który wraz z towarzystwem pieluszki mogło wywołać podrażnienie. Ja tak zawsze miałam jak dziecko dostawało lekarstwa (antybiotyk). Nauczyłam się wtedy, że częściej zmieniam pieluszki, nie trzymałam pieluszki, aż mocno nasiąknie, tylko zmieniałam.
Przez ania-mamaklub
#67
magdalena napisał(a):Witam, mam dwoje dzieci, pierszwe, nie miało zadnych uczuleń, stosowałam rózne pieluszki, z drugim, dziewczynka, stosowałam pampersy i dady, chyba ma uczulenie na te ostatnie, cała obszczypana dupcia i okolica intymna, juz leczona, po leczeniu spokuj na kilka dni teraz znowu, Czy zdazało sie to Waszym dzieciom? Pozdrawiam

Myślę, że może to nie jest wina pieluszek tylko ich nagła, radykalna zmiana. Podobne reakcje występują u dzieciaczków kiedy gwałtownie i całkowicie zmieniamy mleko modyfikowane na inne lub np. chusteczki myjące. Czasami artykuły mogą być tego samego producenta a alergie możemy zaobserwować przy zmianie np. z chusteczek soft (białych) na normal (niebieskie). Ważne, żeby stopniowo wprowadzać nowy produkt - przemiennie z poprzednim. Skórę trzeba trochę oswoić ;)
Przez darialdz
#85
ania napisał(a):
magdalena napisał(a):Witam, mam dwoje dzieci, pierszwe, nie miało zadnych uczuleń, stosowałam rózne pieluszki, z drugim, dziewczynka, stosowałam pampersy i dady, chyba ma uczulenie na te ostatnie, cała obszczypana dupcia i okolica intymna, juz leczona, po leczeniu spokuj na kilka dni teraz znowu, Czy zdazało sie to Waszym dzieciom? Pozdrawiam

Myślę, że może to nie jest wina pieluszek tylko ich nagła, radykalna zmiana. Podobne reakcje występują u dzieciaczków kiedy gwałtownie i całkowicie zmieniamy mleko modyfikowane na inne lub np. chusteczki myjące. Czasami artykuły mogą być tego samego producenta a alergie możemy zaobserwować przy zmianie np. z chusteczek soft (białych) na normal (niebieskie). Ważne, żeby stopniowo wprowadzać nowy produkt - przemiennie z poprzednim. Skórę trzeba trochę oswoić ;)


Tutaj absolutnie popieram, natomiast mało osób wie, że pieluszki DADA produkuje Pampers i nie ma w nich duzej roznicy procz cenowej. Moja myszka akurat ma uczulenie na HAPPY i uzywamy pieluszek Rossmana i nie ma żadnych uczuleń i odparzeń.
Przez krecik
#107 Mój synuś już w szpitalu dostał uczulenia na pieluszki z pampersa a później to już było gorzej....próbowałam go przestawić na happy ale było to samo ;( jedynie te nieszczęsne Daddy go nie uczulają...po jakimś czasie znowu spróbowałam z Happy ale było to samo krostki na pupie i nawet na brzuszku tam gdzie była pieluszka...wię nie mam wyboru i muszę stosować Daddy a nie są najlepsze jakościowo w naszym przypadku bo synuś często sie "obsikuje". U nas to ogólnie też problem z chusteczkami nawilzającymi też jest uczulony;/ Jedynie z pampersa go tak nie uczulają, spróbowałam kiedys z Cleanica i totalna poraszka;/
Przez darialdz
#125
krecik napisał(a):Mój synuś już w szpitalu dostał uczulenia na pieluszki z pampersa a później to już było gorzej....próbowałam go przestawić na happy ale było to samo ;( jedynie te nieszczęsne Daddy go nie uczulają...po jakimś czasie znowu spróbowałam z Happy ale było to samo krostki na pupie i nawet na brzuszku tam gdzie była pieluszka...wię nie mam wyboru i muszę stosować Daddy a nie są najlepsze jakościowo w naszym przypadku bo synuś często sie "obsikuje". U nas to ogólnie też problem z chusteczkami nawilzającymi też jest uczulony;/ Jedynie z pampersa go tak nie uczulają, spróbowałam kiedys z Cleanica i totalna poraszka;/



A próbowałaś może pieluszek z rossmana ?