Przez kfasia
#332 witam jestem Kasia i mam pytanie orientuje się ktoś może czy podczas L4 w czasie ciąży nalicza sie urlop wypoczynkowy jesli tak to kiedy pracodawca moze go udzielic badz zaplacic za niego jesli po porodzie poszłam na macierzyński? A nie zdazylam wykorzystać za zeszly rok urlopu.
Przez jolcia
#555 Ja też nie wykorzystałam urlopu za okres kiedy byłam w ciąży czy coś mi się należy? Najpierw byłam na L4 a później (teraz) jestem na macierzyńskim. Czy po macierzyńskim jeśli chcę iść na wychowawczy mogę liczyć na jakieś pieniążki np. od pracodawcy, zusu lub mopsu? Jeśli ktoś jest zorientowany w temacie to proszę o pomoc
Przez georgia
#1034
blondi-g napisał(a):Urlop za L4 w ciazy nalicza sie normalnie i mozna go wykorzystac po urlopie macierzynskim lub wychowawczym. Jesli chodzi o pieniadze za ten urlop to to chyba juz zalezy od pracodawcy bo nie kazdy placi za urlop.

Dokładnie urlop ten można odebrać zaraz po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego. Po prostu dłużej jest się z dzieckiem o ten niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Tylko najpierw trzeba złożyć wniosek zaraz przed końcem tego urlopu na dziecko.