Przez magda_22
#278 Witam wszystkie mamusie

Mam 4,5 synka od ok 1,5 mca jest na Nutramigenie LGG ponieważ pediatra podejrzewała skazę białkową ze względu na brzydką kaszkę na całej buźce jednak nigdy nie zauważyłam żeby mały się drapał a buzia robila się czerwona tyko jak pocierał o pościel lub po kąpieli. Po pewnym czasie kaszka znikła z buzki i myslałam że wszystko już jest dobrze.. niestety po ok 3 tygodniach od poprawy małemu znów wysypało buźkę ale niestety jeszcze bardziej niż poprzednio.. zmiany zaczęły schodzić dalej .. ma skupiska takiej kaszki na brzuszku, bardzo szorstką skórę na jednym kolanku na drugim jest ok ale też są gdzieniegdzie skupiska krostek, od czasu doczasu pojawiają się i znikają krostki w zgięciach kolan oraz na rączkach.. zaznaczam że to go nie swędzi bo mały przesypia noc budząc się tylko na butelkę w dzien jest pogodny i nie zauwazyłam żeby kiedykolwiek się drapał.

Gdy wysypało go ponownie poszłam do dermatologa stwierdziła AZS w łagodnym stopniu przepisała maść apteczną na bazie euceryny i kazala smarować 2 razy dziennie przez miesiąc.. zmiany na buźce ładnie zeszły niestety na ciałku nadal walczymy z szorstką skórą i skupiskami krostek na brzuchu..
Do kąpieli używalam Musteli ale zmieniłam na Balneum Baby Basic, ciuszki prałam w Loveli ale zmieniłam proszek na Neutral jednak jeszcze za wczesnie zeby stwierdzić poprawę.. zrezygnowałam też z płynu do płukania Silan Sensitive, staram się małego nie przegrzewać. Smaruje go cały czas tą maścią przepisaną przez dermatologa i czasem uzywam oleju kokosowego.

Ps. Dodam że mały od urodzenia ma problemy z katarem tzn czasem jest wydzielina a czasem po prostu furczy mu w nosku mam wrażenie że może to być powiązane z tymi problemami skórnymi natomiast pediatra stwierdziła że mały jest zdrowy i mam się wstrzymać z wizytą u laryngologa..

Nie wiem już co robić bo mimo że mały pije Nutramigen cały czas mamy problemy ze skórą

Pomóżcie dziewczyny jeśli macie jakieś doświadczenie.
Będę bardzo wdzięczna.
Przez marta02052012
#280 Witaj, ja mam 2,5 letniego synka u którego również stwierdzono skazę białkową niedługo po urodzeniu gdyż po każdym mleku strasznie wymiotował. Dopiero gdy lekarz przepisał mu nutramigen ulewanie zakończyło się. I właśnie na skórze też miejscami pojawiała się tzw "kaszka" i na całej buzi. jednakże nikt nie powiedział że to AZS ale polecono mi poprostu używanie emolientów i muszę przyznać że podziałało to na mojego syna. W emulsji do kąpania nie kąpałam go gdyż wydawała mi się ta woda za tłusta z tą emulsja ale smaruję go emulsją do ciała oraz do twarzy używam też z emolientów kremu trójaktywnego P. oczywiście odrazu też nie zeszło gdyż na wszystko potrzeba czasu ale możesz spróbować. emolienty sa dostępne bez recepty w każdej aptece. teraz za każdym razem gdy pojawia się na jego ciele kaszka balsamuje go kremami z emolium.
a druga sprawa to taka że te skórne objawy mogą być skutkiem alergi twojego syna a nie musi to być AZS. musisz zaobserwować czy na przykład po jakimś jedzeniu czy zetknięciu się z jakimś alergenem nie pojawia się więcej tych skupisk lub czy już te co są nie zaogniają się bardziej.
pozdrawiam Marta
Przez natipo
#283 Cześć,
moja córcia też ma problem ze szorstką skórą i wysypkami. Objawy ewidentnie nasilają się gdy zje coś nieodpowiedniego. Lekarz zalecił przede wszystkim dietę z eliminacją alergenów i obowiązkowe smarowanie emolientami (stwierdził AZS). Powiedział też, że niewskazane są maści sterydowe, które pierwotnie zapisał mi dermatolog, bo one leczą tylko objawy, a właściwy problem tkwi w brzuszku i jelitach. I jelita wyglądają tak jak skóra dziecka (stan zapalny) i jeśli nie wyleczy się przyczyn to zmiany skórne będą wracać lub trudno będzie je usunąć. Jak na razie to podejście skutkuje. Ale boję się, co będzie gdy pójdzie do przedszkola, kto przypilnuje jej diety?
Moja pije Bebilon Pepti i jest ok.

Bardzo dobrze postępujesz, nie można doprowadzić do przegrzewania dzieci, żeby się nie pociły bo słony pot podrażnia skórę. Ja jestem ciepłolubna :) i zawsze ubierałam małą trochę za ciepło. Efekt był taki, że się pociła i była przez to rozdrażniona, choć się nie drapała.
Przez monia070707
#365 Azs czesto wystempuje u dzieci z Alergia niestety ja borykam sie stym schorzeniem u całej mojej trójki dzieci do kompieli stosuje emolium, do tego moge prac tylko we vizir sensitiv albo bryza sensitiv zadne inne proszki nie wchodza w gre, a nawet musimy uwazac na pewne produkty typu kakao które tez nasila suchosc skury u moich dzieci.