Przez leszczyna
#254 mój przedszkolak ma problem z ciemieniuchą, jak sobie z nią poradzić, gdy dziecko nie jest już niemowlakiem. próbowałam oliwki, ale włosy wyglądają tragicznie nawet po umyciu. znacie jakieś inne specyfiki oprócz oliwki, które nie przetłuszczą włosów?
Przez magda_22
#256 hej ja na swoim niemowlaku przy ciemiuszce odrazu jak zauważyłam używałam Ziajka- kremowy olejek na ciemieniuchę.
Podczas każdej kąpieli wyciskałam ok 2-3 porcji i masowałam głowę lekko zdrapując to paznokiami ale bardzo delikatnie i tak codziennie. potem czesałam włoski i tyle. po pewnym czasie łuski zniknęły a olejek kosztuje ok 7-8 zł
Przez paula87
#257 Ja też mam problem z ciemieniuchą, mój synek 2 miesięczny ma bardzo długie i gęste włosy i podczas smarowania oliwką lub olejuszką (którą mi poradzono, że bardzo szybko działa) wszystko prawie wsiąka we włosy a łuski tak szybko nie chcą zejść, niestety musimy to przetrzymać i być cierpliwym... My walczymy dalej. Chyba, że ktoś ma sposób dobry na pozbycie się tego? :)
Przez karolina7
#273 Nam wystarczyło oliwka kilka razy nałożona i pozostawiona miał około 4-5 mcy. Potem wyczesywanie drobnym grzebieniem. Mały ma już 8 miesięcy i zero ciemieniuchy.