Przez magda_n
#178
kakamyczek napisał(a):Witam Was kochana mamuśki ;) mam 8-miesięczną córeczke, a ząbków jak nie było tak nie ma ;( boję się, że jak zaczną jej się przeżynać na wszystkie na raz, jak to u Was wyglądało?? Pozdrawiam. :)


Cześć! Ja mam dwie córcie i starsza pierwszy ząbek dostała w 7 miesiącu, młodszej posypały się szybo, co nie było zbyt dobre, bo mimo higieny jamy ustnej weszła jej próchnica z powodu nocnych karmień (przy piersi potrafiła przeleżeć pół nocy ;)). Więc jeśli Twoja córcia nie ma jeszcze ząbków to się nie stresuj. Bo z rozmów z koleżankami wiem, że to jest bardzo indywidualna sprawa.
Przez scorek
#179 Ja mam dwójkę dzieci, starszej pierwszy ząbek wyszedł dopiero jak miała 8 miesięcy, i jak wyszedł pierwszy to potem już pojawiły się następne. Pamiętam, że bardzo długo się śliniła i czekaliśmy z utęsknieniem, aby znaleźć ten pierwszy ząbek. Lekarka nas uspakajała, że u każdego dziecka to jest indywidualne działanie.
U młodszego ząbki wyszły gdy miał 6 miesięcy.
Przez monika22
#180 u naszego malucha bardzo późno pojawił się pierwszy ząbek, wszyscy czekali , czekali i nic. chyba koło 11 miesiąca się pojawił:) i to bez żadnego problemu, żadnej temperatury, tylko małe grymaszenie dzień wcześniej. Ale co dziecko, to inny moment. :) dużo cierpliwosci :D
Przez ewa-mamaklub
#181
kakamyczek napisał(a):Witam Was kochana mamuśki ;) mam 8-miesięczną córeczke, a ząbków jak nie było tak nie ma ;( boję się, że jak zaczną jej się przeżynać na wszystkie na raz, jak to u Was wyglądało?? Pozdrawiam. :)

Witaj,
Późne ząbkowanie często wzbudza niepokój rodziców, ale Twoja córcia ma jeszcze trochę czasu. Nasz specjalista informuje, że dopiero jeśli maluszek nie ząbkuje powyżej 12. miesiąca życia zalecana jest konsultacja z lekarzem. Późne ząbkowanie może być rodzinne. Warto zapytać mamy i babcie jak to było w Waszym przypadku.
Więcej przeczytasz na: http://mamaklub.pl/artykul/zabkowanie zapraszam.
Przez asienka250492
#184 Witaj,
Pamiętaj o tym,że każde dziecko jest inne...Jednym maluchom ząbki wychodzą szybciej,a drugim później.Mojej córci pierwszy ząbek wyszedł jak miała 9 miesięcy,a po tygodniu wyszedł drugi,wyszly jej dwie dolne jedyneczki.
Nie martw się,nie masz powodu do niepokoju.
Przez kaczusiansxxx
#192 Moja Milenka ma już pierwszy ząbek utro konczy 5 miesięcy i drug już na niach się przebije:) Dokladnie jak koleżanki piszą, nie ma powodu do zmartwień jeżeli ten etap nastąpi puźniej. Milenka zczeła 3 miesiąc i okropnie się ślini cieżko sobie z tym poradzić ponieważ od śliniaków ociera jej sie szyjka i ich niezakładam ponieważ 5 minut i jest mokry co podrażnia jej skórę, pozostała pielucha pod szyją i ciągłe przebieranie.Dziewzyny co stosujecie na podrażnioną skórę od śliny?
Przez madziulek123
#250 witam ja mam dwóch synów jeden ma 2 latka i mu ząbki wyszły bardzo szybko a u drugiego synka który ma 9 miesięcy własnie powoli ma dopiero 4 własnie nie mogę zrozumieć dlaczego u pierwszego szybko wyszły i bez boleśnie a u drugiego powoli i z wielkim bólem i goraczką