Przez agawa
#651 Córka, 5 lat, od ukończenia roczku przesypia całe noce. Syn dwa latka, zaczął przesypiać nocki po odstawieniu piersi, czyli w 16 miesiącu życia. Teraz mam jeszcze 3- miesięczną córeczke.... oj budzi się często. Nawet nie liczę, żeby się nie dobijać :D
Przez mamamaxa
#709 U mnie jest podobnie. Synek zaraz skończy 9 miesięcy, a budzi się do 6 razy w nocy - to jeść, to pić, to smoczek wypadnie, to po prostu płacze bo chce się przytulić. Pediatra radzi, by kontynuować nocne karmienia, bo niektóre dzieci, jak twierdzi, nie jedzą w nocy, inne jedzą i nie należy im tego zabraniać. Tak jest od samego początku. Je zresztą całkiem sporo bo do 300 ml. Myślę, że to indywidualna sprawa dziecka. Trzeba to po prostu przeczekać. Zresztą myślę sobie, że jeszcze zatęsknię za tym okresem niemowlęcym. Czas przecież tak szybko płynie ;)
Przez tesia17
#791 Witam, jestem mamą 15-miesięcznej Mai. Kiedy miała 3-4 miesiące przespała całą noc, karmiłam ją tylko mlekiem modyfikowanym aż do około 6. miesiąca. Potem spróbowała innych smaków (deserki, obiadki...), po trochu wprowadzałam nowe, różne przysmaki. Aż tu nagle od 8 miesiąca porzuciła mleko na dobre... :( zupki zblendowane, deserki w słoiczkach, owoce... to jadła ale mleko i pochodne (kaszki, grysiki, budynie..) nie lubi do dziś.
W nocy od jakichś 2-3 miesięcy budzi się kilka razy czasami po 6 razy. Mało tego - wieczorem po kąpieli oczywiście coś zje i kiedy zaśnie w wózku (bo tylko tam zasypia) przekładam ją do łóżeczka. Kiedy obudzi się pierwszy raz w nocy tj. ok 23-24.. płacze dopóki ją znowu nie włożę do wózka, tam zaśnie. Ale kiedy chcę ją przełożyć do łóżeczka to budzi się i zaś płacz... Dlatego od jakiegoś miesiąca spi prawie całą noc w wózku( a nie w łóżeczku ani z nami w łóżku) oczywiście co chwilę się budzi.
Jest to dla mnie bardzo niewygodne bo jak tylko mała się poruszy czy obróci w wózku ja się budzę i sprawdzam czy nie wstała żeby nie wypadła z niego.
Dodam że pije baaaaardzo dużo herbatki za dnia, a w nocy prawie przy każdym obudzeniu się domaga się również jej więc dostaje nie za dużo ale za każdym razem. Nie smoczkuje wcale. Ma swoj ulubiony kocyk który tuli i "obgryza" do snu.
Jak nauczyć ją spania całej nocy? oczywiście w łóżeczku? POMOCY..
Przez ania1114
#820 Mój młodszy syn ma 15miesięcy. i od kiedy przyszedł na świat nie przespałam jednej nocy ciągiem, sypia bardzo niespokojnie, całą noc popłakuje, od7 miesięcy jesteśmy świadomi, że ma refluks, który leczymy. Na początku lekarze zganiali to na kolkę, potem dowiedzieliśmy się o refluksie, niby odkąd przyjmuje leki jest odrobinę lepiej, ale nadal popłakuje, wstaję przynajmniej raz na karmienie, choć już nie powinien jeść. A najgorsze jest to, że od pół roku nie chce spać w łóżeczku tylko przeprowadził się do mnie na łóżko i całą noc się po nim gonimy. Także sypiam po6h w dodatku z 2-3przerwami. Jestem wykończona!
Przez kimilka
#824 Moja córka,prawie 5-letnia w dalszym ciągu budzi się w nocy jak chce jej się pić :/ Młodsza - 1,5-roczna potrafi nawet co dwie godziny jeszcze wstawać do piersi. Z tymże jak zrobię jej kaszkę na noc to śpi trochę dłużej. Tak czy siak już ponad 5 lat jak nie przespałam nawet 5 godzin pod rząd i zmęczenie daje się we znaki.