Przez ewelina85
#90 Witam,

moja córeczka gdy miała 2 miesiące przesypiała całe noce (zasypiała ok 21.30-22 i spała do 7) a teraz im jest starsza tym częściej się budzi :( nie wiem może moje mleko Jej już nie wystarcza?! Obecnie ma 6 miesięcy i budzi się co 3 godziny...
Przez dorota_ll
#92 Witam Intersujący wątek. Mój mały jak był młodszy to budził się 2-3 razy w nocy. Odkąd skończył 6 miesięcy budzi się 4-6 razy i od 6 już nie śpi. Wydaje mi się, że budzi się dlatego, że się nie najada. Karmię go piersią i naje się tylko troszeczkę i zasypia ( i zaraz się budzi bo jest znów głodny), gdy próbuje dać mu butelkę w nocy to wypije 20 ml i rezultat jest ten sam. Może macie jakieś rady żeby moje dziecko spało najedzone :)
Przez kakamyczek
#103
dorota_ll napisał(a):Witam Intersujący wątek. Mój mały jak był młodszy to budził się 2-3 razy w nocy. Odkąd skończył 6 miesięcy budzi się 4-6 razy i od 6 już nie śpi. Wydaje mi się, że budzi się dlatego, że się nie najada. Karmię go piersią i naje się tylko troszeczkę i zasypia ( i zaraz się budzi bo jest znów głodny), gdy próbuje dać mu butelkę w nocy to wypije 20 ml i rezultat jest ten sam. Może macie jakieś rady żeby moje dziecko spało najedzone :)


A moze zageszczaj mleczko? ja mojej malej zageszczam i troszke pomaga, ale szalu nie ma..czasami probuje jej wcisnac wode ale, mimo tego i tak budzi sie po godzinie bo jest glodna ;( kiedy to minie ;p
Przez biza1981
#105 Witam. Mam dwoje dzieciaków. Córka ma 2 latka a syn 5 miesięcy. Moja córka zaczęła przesypiać całą noc gdy miała trochę ponad rok ale tego musiałam ją nauczyć. W nocy dawałam jej tylko wodę. Początkowo się buntowała budziła się z płaczem a ja miałam wątpliwości czy dać jej mleczko czy jest pojedzona. Jednak uzbroiłam się w cierpliwość i dużej silnej woli i mimo płaczu trwałam przy swoim i tak po kilku nocach przestała się domagać mleka. Często przesypiała całą noc. Budziła się tylko czasem prosząc o mleczko - wtedy tłumaczyłam jej że w nocy się nie je bo boli brzuszek i ząbki. Tak nauczyła się że noc jest do spania. Mój syn jest na butelce, jeszcze nie przesypia całej nocy ale wiem jak go tego nauczyć i myślę że dam Mu jeszcze miesiąc lub dwa i zaczniemy naukę przesypiania nocy. Jest to ważne kiedy dziecko ma ząbki a także dla spokojego snu nie tylko mojego ale także synka. Narazie budzi się co cztery godzinki a obowiązkowa pobudka to 5 lub 6 rano. Wtedy jest kupka no i koniec spania. Pozdrawiam wszystkie mamy.
Przez krecik
#109 Mój synuś przesypia całą noc odkąd miał 2,5 miesiąca teraz mamy 4,5....jesteśmy na butli, ostatni posiłek je o 20:00...teraz do butli dodaje mu kleik rano i wieczorem...nawet gdy się przebudzi o 4:00 to dostaje smoczka i śpi dalej tak do 6:00...ale naszym problemem jest to, że mój synuś mimo, iż spi strasznie wierci się w łózeczku i niestety muszę wstawać po kilka razy aby go przykryć;( albo przekręccić go bo potrafi w poprzeg łóżeczka sie rozłożycz...i nie przecze, że jest to męczące...tak od godziny 24:00 wstawać praktycznie co godzina lub co półtorej godziny;/
Przez karolina7
#274 Niestety nie nastąpił jeszcze ten moment a już bym chciała ! ;) Synek ma 8 miesięcy od jakiegoś czasu przestawiliśmy mu czas spania tzn zamiast około 22 to o 20 do spania i budzi się co 4h i pobudka raz 7 raz 8 rano.
Kilka dni wstecz to 4 bite noce co 1 bądź 2h pobudka! Krzyczał płakał wystarczyło go przytulić bądź podać smoczek i zasypiał. W dzień mały maruda. Myślę, że to skok rozwojowy.
Przez jolcia
#333 Nie jestem w tym sama :) ulga
Moja córka do 3 miesiąca spała bardzo ładnie w nocy budziła się raz na jedzenie czasem 2 razy ale od 4 miesiąca zaczęły się schody :( wieczorem o 19.00 po karmieniu ładnie zasypiała ale około 12.00 albo 01.00 się budziła i afera bo chciała jeść i dostawała ale później robiła afery co godzinę musiałam się męczyć by zasnęła i tak do 6.00, 7.00 rano przeważnie jadła 3 razy w nocy w połowie 4 miesiąca do jedzenia zaczęłam jej dodawać kleik i troszkę pomogło wieczorem jak dostaje mleko z kleikiem przesypia do 3.00 ale po trzecie dostała mleko z kleikiem to i tak robiła afery co godzinę, zaczęłam oszukiwać ją wodą ale i tak od 3.00 co godzina afera a do tego jest bardzo niespokojna ciągle się wierci i kręci i przez to sama się rozbudza :(
Przez hanusza
#336
kakamyczek napisał(a):
dorota_ll napisał(a):Witam Intersujący wątek. Mój mały jak był młodszy to budził się 2-3 razy w nocy. Odkąd skończył 6 miesięcy budzi się 4-6 razy i od 6 już nie śpi. Wydaje mi się, że budzi się dlatego, że się nie najada. Karmię go piersią i naje się tylko troszeczkę i zasypia ( i zaraz się budzi bo jest znów głodny), gdy próbuje dać mu butelkę w nocy to wypije 20 ml i rezultat jest ten sam. Może macie jakieś rady żeby moje dziecko spało najedzone :)


A moze zageszczaj mleczko? ja mojej malej zageszczam i troszke pomaga, ale szalu nie ma..czasami probuje jej wcisnac wode ale, mimo tego i tak budzi sie po godzinie bo jest glodna ;( kiedy to minie ;p


Moj synek zaczal przesypiac noce zanim skonczyl 2msc :)