Przez mamussska
#909 Witam zaczelam podawac synkowi nowe pokarmy m.in. marchewke i iczywiscie zawsze sie ubrudzi to sliniaczek to ubranko, probowalam to wyprac i niestety tylko przybladlo ale nie zeszlo.czy znacie jakies dobre sposoby na usuwanie plam z ubranek?
Przez magdalenacz
#913 Większosc plam najlepiej od razu polac zimną wodą, ciepla utrwala kolory (wyjątek np. herbata, ją polewa się ciepla woda). Polecam mydło marsylskie :) Zwilżoną plamę pocierałam mydłem, potem pocierałam tkanine żeby spienić i zostawiałam na jakis czas. Przy uporczywych plamach, nalezy zrobić jak powyżej, potem sprac pod bieżącą wodą i powtórzyc zabieg, nawet kilkakrotnie. Czasami ale rzadko moczyłam w wodzie ubranka.
Jeśli zdecydujesz się na kupno mydła marsylskiego to musisz znaleźć prawdziwe mydło marsylskie (trzeba zwrócic uwage na skład, wygląd kostki maja byc pieczęcie itp). Mam to szczęście, ze moja mama przywiozła mi je z Francji.
Osobiście uwielbiam zielone - oliwkowe (myjemy się tylko tym mydełkiem, było to też pierwsze mydełko do mycia córci), ale ma ono specyficzny zapach który nie każdemu pasuje. Natomiast bezzapachowe jest białe-z oleju palmowego.
Powodzenia
Przez blondi-g
#926 Ja uzywalam na poczatku zwyklego szarego mydla Bialy Jelen a z czasem jak plamy staly sie codiennoscia to zaczelam uzywac mydelka odplamiajacego "dr. Beckmann" . Na bardziej uciazliwe plamy smarowalam mudelkiem i zostawialam do nastepnego dnia, potemnormalnie pralam.