Przez mamamaxa
#750 Hmmm, ja bym to skonultowała z pediatrą. Niewykluczone że maluch ma na coś uczulenie. Np. na mleko krwie. Jeśli karmisz tylko piersią, może powinnaś odstawić niektóre pokarmy. Mój synek też miał problemy ze skórą. Wyeliminowałam ze swojego jadłospisu niektóre pokarmy (mi.in. mleko, jajka) i pomogło. Plus oczywiście emolienty (kilka razy dziennie kiedy sytuacja się pogarszała).
Inna rzecz - czy używasz płynu/proszku dla niemowląt? Bo to też może być przyczyna...
Przez lalith
#776 Koniecznie wybierz się do lekarza. U mojego Synka takie objawy okazały się początkiem AZS, więc nie warto czekać. Najlepiej poszukaj dobrego dermatologa. Być może to nic poważnego, ale o tym powinien decydować specjalista. A Ty będziesz miała spokojne sumienie.
Przez mali
#857 U mojej coreczki tez zaczelo sie od suchych miejsc.. po jakims czasie przy mleku ( karmilam butelka - mleko enfamil od 4 tygodnia) zaczela sie prezyc i krzyczec. Poszlam prywatnie do lekarza i okazala sie skaza bialkowa. Dostala do picia mleko nutramigen. Moj pediatra jak widzial plamy to kazal smarowac i mowil ze zejdzie... jak widac pomylil sie... radze udac sie do lekarza. Polecam takze kosmetyki oliatum.. skora od razu byla lepsza. Dzis coreczka ma 14 miesiecy i skaza minela:)