Przez aleksandra3
#541 Witam. Niedługo wracam do pracy. Nadal karmię piersią i bardzo chciałabym to utrzymać, ale nie posiadam laktatora i szczerze mówiąc nie mam za bardzo funduszy na jego zakup. Czy zmagałyscie sie z tym problemem? To około 8 godzin przerwy? Czy macie jakieś sposoby na utrzymanie laktacji?
Przez agawa
#653 Wracałam do pracy jak córka miała pół roku. Wciąż karmiłam ją piersią. Kupiłam co prawda laktator, ale jakoś nie miałam cierpliwości go używać. Laktacja sama się utrzymała i karmiłam ją 15 miesięcy, aż sama się od niej odstawiła. Rano przed wyjście do pracy ją karmiłam. Karmiłam zaraz po powrocie, karmiłam kilka razy do końca dnia, karmiłam przed snem i w nocy ze dwa razy. Nawet dużo nie piła, ale zawsze kilka razy pociągnęła. W pracy na początku był problem, bo po dwóch, trzech godzinach piersi bolały od nadmiaru pokarmu, ale chodziłam wtedy do toalety, stawałam nad nią i odciągałam troszkę pokarmu ręcznie do toalety. Ale nie dużo. Tyle tylko żeby poczuć ulgę. Po jakimś czasie laktacja się unormowała i już nie czułam dyskomfortu. Ale mleko wciąż miałam.