Przez izunia989
#471 Moja córka ma 7 miesiecy od kad ukonczyla 5 i pol miesiaca nie chce jesc mleka modyfikowanego. Od 4 tż byla karmiona mm. Nasza przeprawa z mlekiem byla dosc ciezka gdyz okazalo sie ze corka ma alergie na bialka mleka krowiego Przypisanego mleka Nutramigen nie chciala wziasc do ust po zmianie na Bebilon Pepti DHA jedzenie sie zmienilo ale nadal nie jadla tak duzo jak powinna zawsze to bylo dla mnie bardzo malo ale na wadze przybierala bezblednie wiec sie nie martwilismy.
Kiedy skonczyla 5 i pol miesiaca sama z dnia na dzien odstawila sobie mleko.
Alergia minela wiec od tamtego czasu podaje jej jogurty i serki aby dostarczyc jej wapna.

Czy wasze dzieci tez nie chca jesc mleka? Czy jest czym sie martwic?
Przez pati2929
#722 Mój Kubuś jak miał roczek też zawalił focha na mleko.Nie udało i się go przekonać przez przeszło tydzień.Robiłam mleko rano i wieczorem po czym je wylewałam bo nie chciał.Podawałam mu serki twarożki itp, po tym czasie samo mu przeszło i dalej pił.
Przez mamamaxa
#724 Mleko dla alergików jest gorzkie, smakuje inaczej niż to dla dzieci "zdrowych" stąd bunt. Ja mam podobnie. Pediatra przepisała mi również Bebilon PEPTI (wcześniej jedliśmy zwykły Bebilon) i mały po paru łykach wypluwał butelkę. Znalazłam taki oto sposób: otóż mieszam obydwa mleka. Najpierw dawałam tylko pół miarki PEPTI do 4,5 miarek mleka zwykłego. Sukcesywnie te proporcje zwiększam. Teraz mam 2 miarki PEPTI do 3 miarek zwykłego. Dziecko je, nie grymasi. Spróbuj tej metody. 7-miesięczne niemowlę powinno pić mleko. I to jakieś 600 ml. na dobę.