Przez yuastina
#431 Witam mam miesięcznego synka, od jakiegoś czasu , ciężko przychodzą mu pierdy , pręży się , zwija podkurcza nóżki i zaraz prostuje , robi się czerwony płacze i dopiero piernie ;/ meczy się.. karmie piersią, ale czasem dostanie butelke bebiko ( 2 na dobe po 90ml oczywiście pierw cyc)
czasami słysze jak mu po brzuszku ciurkocze ...
jak mu pomóc ??????????????????
Przez magda_n
#437 tak tak to z pewnością kolki, maluszek ma problem z odgazowaniem. Co dziwne ja karmiła tylko piersią a córcia też miała problemy z kolką. Ja stosowałam kropelki zalecone przez lekarza Espumisan, a później niemieckie kropelki polecone przez położna, ale ich nie można dostać w aptece.
Przez oszukistka
#442 ciesze sie ze ta herbatka pomogla musisz duzo dac pic koperku zobaczysz ze bedzie lepiej najwazniejsze ze robi ladne kupki to podstawa bo gdyby mial zaparcia to bys dopiero miala problem i placz ale badzmy dobrej mysli to dopiero rozwija sie uklad pokarmowy 3 miesiace i bedzie z gorki ale pamietaj duzo dawaj pic ;)
Przez agniesia2501
#581 Witam, moje dziecko ma również podobne objawy. Ma 8 miesięcy A kolki mu przeszły gdy miał 3 miesiące. Jednak różni się to od kolek, ponieważ takie napady bólu brzuszka i prezenia się pojawiają się zazwyczaj przed zaśnięciem i w nocy. Robiliśmy już badania moczu i krwi na wykrycie ewentualnych stanów zapalnych ale nic nie wykazało. Obawiam się już wszystkiego i chyba udam się prywatnie do jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie.
Przez oszukistka
#585 wisz moja mala corcia ma 4 miesiace i juz nie ma kolek ale przed zasnieciem mam ten sam problem podnosi nogi do gory i glowke zwija sie w rogala i przez to strasznie nie spokojnie spi rowniez robilam badania ale wszystko ok wiec moze tak juz ma.
Przez kklaudia05
#592 Ja również mojego synka masowałam po brzuszku lub po pleckach ważny jest kierunek po brzuszku masuj zgodnie z kierunkiem ruchów zegara. Poza tym po każdym karmieniu układałam synka na ramieniu żeby mu się odbiło i do tego ściśle patrzyłam na to co jem - na necie można znaleźć listę produktów, które może jeść kobieta karmiąca. Jeszcze jedna rada - nie dawaj herbatki koperkowej bo to zwiększa wzdęcia niestety a nie pomaga - jak nie wierzysz sama się napij i zobacz jak wtedy bulgocze w brzuchu ;)