Przez zedga
#409 Co Zrobic zeby moje malenstwo (dwu tygodniowe) spało w nocy, a nie w ciagu dnia? :( wiem ze poczatki sa trudne :( ale pospac tez bym chciala,a w ciagu dnia niepotrafie :( macie jakis dobry sposub?
Przez alanka
#410 Witaj taki maluszek napewno będzie spał w dzień,nie zasłaniaj okien zasłonami czy roletami w ciągu dnia,żeby w dzień miał jasno,z biegiem czasu dziecko nauczy sie odróżniać dzień od nocy.Życzę wytrwałości i cierpliwości,pozdrawiam
Przez magda_n
#416 Podobno aktywność maluszków po porodzie pokrywa się z tym jak były aktywne w brzuszku mamy. Tzn. w dniu gdy w ciąży chodzi się, a tym samym kołysze maluszka dzieci często śpią, natomiast w nocy gdy jest bezruch zaczynają dokazywać :) Zgadam się, że w ciągu dnia trzeba stworzyć dziecku całkowici inne warunki niż nocą tj. jasno w pokoju nawet podczas drzemki, w domu nie powinno też być cicho, maluszek cały czas powinien słyszeń odgłosy domowego życia. Natomiast nocą jest ciemno i cicho. Pewnie odróżnianie dnia od nocy troszkę zajmie, ale trzymam kciuki aby było to jak najprędzej :)
Przez magdusia
#992 Witam serdecznie,
Jestem mamą 4,5 miesięcznej córeczki, która pomimo, że bardzo późno (około 22-23) chodzi spać to i tak jest problem z jej wczesnym wstawaniem. Malutka budzi się już około 6 rano, a w dzień śpi w sumie może 2 godziny popołudniu. Zaczął nam się również etap pierwszego ząbkowania. Czy jest może jakiś sposób żeby malutka mimo wszystko spała dłużej rano?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.