Przez ania-mamaklub
#35 Dziewczyny macie jakieś doświadczenie związane z przygotowaniem planu porodu? Czy taki dokument jest akceptowany i respektowany przez lekarzy i położne w trakcie porodu?? Mam go zaplanować samodzielnie???
Przez joanna
#42 Plan porodu można wypełnić na stronie http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porod ... orodu.html wydrukować i zabrać ze sobą. Pytanie - po co. Ja jestem po dwóch porodach (jeden w zeszłym roku, drugi w tym roku) i na mój plan porodu nikt nie patrzył. Ale oczywiście jak już leżałam na sali porodowej dla zajęcia mojej uwagi kazano mi wypełniać (przy pierwszym porodzie), a przy drugim wzięli ten przygotowany ze strony rodzić po ludzku. Zaznaczyłam na planie porodu w miejscu do tego przeznaczonym i w uwagach drukowanymi literami, że nie wyrażam zgody na podanie Dolarganu, ale oczywiście podano mi go... Kogo na porodówce obchodzą nasze preferencje?:)
Przez monika-mama-filipa
#56 Ja też wypełniałam plan porodu dopiero na sali porodowej (przy bólach krzyżowych ledwo mogłam cokolwiek wypełnić :|), przy czym położna uprzejmie mnie poinformowała, że być może nie będą przestrzegać tego planu.. najlepiej znaleźć szpital, który uwzględnia zdanie przyszłej mamy :)
Przez lilianna
#75 Położna na szkole rodzenia nam to tłumaczyła. Nasz plan porodu jest ważny i jeśli wszystko idzie ok, powinien być przestrzegany. Jednak jeśli coś złego dzieje się z dzieckiem, nikt nie będzie zwracał uwagi na to, że na przykład nie wyraziłyście zgody na cc, bo liczy się to, żeby przyszło na świat żywe. Wydaje mi się, że taki plan porodu może być przydatny dla nas samych, żeby zatrzymać się na chwilę, usiąść (sama, czy z partnerem) i zastanowić się, jak chciałabym, żeby to wyglądało, jak może to wyglądać, jak nie chcę, żeby wyglądało. Taki moment refleksji :).
Przez magdzia
#98
lilianna napisał(a): Wydaje mi się, że taki plan porodu może być przydatny dla nas samych, żeby zatrzymać się na chwilę, usiąść (sama, czy z partnerem) i zastanowić się, jak chciałabym, żeby to wyglądało, jak może to wyglądać, jak nie chcę, żeby wyglądało. Taki moment refleksji :).


Też tak uważam. Ja swój plan porodu pisałam dość długo i zastanawiałam sie nad jego zawartością - razem z mężem. Niestety plan nie został wykonany bo zakładał poród dn a ja urodziłam poprzez cięcie cesarskie... Jednak ten plan sprawiał wrażenie pozornej kontroli nad tym co mnie czekało :)
Przez gg18
#487 A taki plan jest rzeczywiście respektowany w szpitalu? Czy tak jest po macoszemu traktowany? Czy położne nie próbują na siłę jakiś rozwiązań dla ich wygody wbrew planowi???
Przez palka920901
#502 Hej :)
Również zastanawia mnie ten fakt, iż prawdopodobnie za tydzień będę właśnie rodzić.
Chyba, że złapie mnie wcześniej ;)
I powiem Ci, że nie wiem czy w każdym szpitalu to działa i jest akceptowany.
Nie dowiadywałam się.
Zależy pewnie od miasta i danego szpitala.
Przez livebysuzzy
#547 Jestem ciekawa czy taki plan porodu coś daje? Osobiście jeszcze nigdy nie rodziłam, ale wiem że są takie przypadki w którym kobieta ma rodzić naturalnie, jednak nie zawsze to się sprawdza. Na przykład przy brakującym tlenie dla dziecka. Od swojej ginekolog dowiedziałam się, że gdy dziecko się nie obróci będę musiała mieć wykonaną cesarkę. Czy w takim wypadku plan porodu też należy wypełnić?
Przez paulonka
#686 Mnie nawet nikt nie pytał o plan porodu. Mam wrażenie, że w ogóle ich nie interesowało moje zdanie. Oczywiście miałam przygotowany na wszelki wypadek ;-)
Przez ewkaj88
#687 Możesz sobie przygotować plan porodu i liczyć na to, że lekarze będą chcieli się z nim zapoznać. Prawda jest taka, że zawsze możesz się nie zgodzić na różne zabiegi okołoporodowe, np. nacięcie krocza, przebicie pęcherza płodowego lub podanie leków. Zapoznaj z planem porodu ojca dziecka lub osobę z którą będziesz rodzić.
Polecam mojego bloga: http://szczesliwamama.pl/
Pozdrawiam