Przez nika987
#836 czy przedszkolak ma prawo do sekretów?
ostatnio zwróciłam uwagę na zachowanie synka, który zaczął niechętnie opowiadać o tym co robił w szkole. odpowiedzi były krótkie i raczej zdawkowe. martwię się czy jest to spowodowane wiekiem, gdzie zaczyna mieć swoje tajemnice czy może bardziej niechęcią do szkoły albo nauczyciela? jeśli miałyście podobny kłopot- piszcie! :?
Przez gloria81
#957 Dziecko po powrocie z przedszkola/szkoły bywa zmęczone po całym dniu wrażeń i niechętnie opowiada o tym, jak spędziło dzień. Mój synek zwykle mówi "nie pamiętam", ale za to wieczorem przed samym zaśnięciem nagle coś sobie przypomina i wtedy opowiada. Częściej jednak wiele rzeczy pozostaje dla mnie tajemnicą. W przedszkolu, do którego uczęszcza panie fotografują maluchy podczas zajęć i wrzucają zdjęcia na stronkę - zwykle dopiero wtedy dowiaduję się, że była dogoterapia albo odwiedził ich pan policjant i kiedy zapytam o konkretną rzecz wreszcie coś opowie.
Przez georgia
#1031 Ja jako mama 4 letniego przedszkolaka nie wyobrażam sobie, aby miał on przede mną sekrety. Chciałabym, aby dzielił się wszystkimi informacjami ze mną. Wtedy zawsze mogłabym mu pomóc. Chce, aby moje dzieci wiedziały, że mogą zawsze na mnie liczyć i nie muszą nic ukrywać.