Przez magda_n
#200 Ja uwielbiam oponki serowe robi się je szybciej niż pączki są efektowne i niezwykle smaczne. Polecam.

Składniki:
1/2 kg sera półtłustego
1/2 kg mąki
1/2 szklanki cukru
4 żółtka
1 pełna łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżeczka octu
1/4 litra kwaśnej śmietany
1 cukier waniliowy
olej do smażenia (do zimnego dodać mały kieliszek spirytusu)
cukier puder po posypania lub lukier cytrynowy
Przesianą mąkę wysypać na stolnicę, dodać przepuszczony przez praskę ser, wbić żółtka, dodać cukier, śmietanę, sodę, ocet i cukier waniliowy.
Zagnieść ciasto. Oprószyć delikatnie mąką, przełożyć na talerz. Ucinać ciasto po kawałku, wałkować na grubość ok. 1-1,5 cm, wykrawać szklanką kółka, zrobić w środku małą dziurkę.
Wrzucać oponki na gorący tłuszcz, smażyć na złoty kolor.

Po usmażeniu posypać cukrem pudrem lub polukrować.

SMACZNEGO!!!
Przez scorek
#206
magda_n napisał(a):Ja uwielbiam oponki serowe robi się je szybciej niż pączki są efektowne i niezwykle smaczne. Polecam.

Składniki:
1/2 kg sera półtłustego
1/2 kg mąki
1/2 szklanki cukru
4 żółtka
1 pełna łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżeczka octu
1/4 litra kwaśnej śmietany
1 cukier waniliowy
olej do smażenia (do zimnego dodać mały kieliszek spirytusu)
cukier puder po posypania lub lukier cytrynowy
Przesianą mąkę wysypać na stolnicę, dodać przepuszczony przez praskę ser, wbić żółtka, dodać cukier, śmietanę, sodę, ocet i cukier waniliowy.
Zagnieść ciasto. Oprószyć delikatnie mąką, przełożyć na talerz. Ucinać ciasto po kawałku, wałkować na grubość ok. 1-1,5 cm, wykrawać szklanką kółka, zrobić w środku małą dziurkę.
Wrzucać oponki na gorący tłuszcz, smażyć na złoty kolor.

Po usmażeniu posypać cukrem pudrem lub polukrować.

SMACZNEGO!!!

Jeszcze raz wielkie dzięki za przepis. Tak wszystkim smakowały, że nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Nie dodałam tylko spirytusu do oleju, ale chyba nic się nie stało, bo wyszły mi idealne i bardzo smaczne.