Maluszek na 6+. Rozszerzanie diety w pigułce

Czy możliwe jest połączenie zawiłości medycznego świata z przepisami na smaczne dania dla niemowląt i małych dzieci? Od dziś już TAK!

Pewnego dnia w kuchni spotkały się dwie energiczne mamy – lekarka i pedagog. Spotkały się i postanowiły stworzyć coś wyjątkowego. Po kilkumiesięcznej pracy przelały na papier swoją wiedzę, pasję i serce. W ten oto sposób powstała książka Maluszek na 6+. Rozszerzanie diety w pigułce.

Pierwsza w Polsce książka kucharska zawierająca nie tylko autorskie przepisy na dania dla maluszków, ale również liczne porady lekarskie dotyczące żywienia dzieci oraz rozszerzania diety niemowląt.

Maluszek na 6+. Rozszerzanie diety w pigułce to niemal 200 stron pełnych kolorów, zapachów i smaków. To przepisy na proste, szybki i przede wszystkim zdrowe dania dla niemowląt i młodszych dzieci. Autorki w swojej książce sięgają do bogactwa naszej tradycyjnej polskiej kuchni i udowadniają, że z najprostszych składników, takich jak marchewka, buraczek, jabłko można, zaledwie w kilka chwil, wyczarować prawdziwe cuda!

Książka ta to doskonała pozycja zarówno dla zwolenników metody BLW, jak również dla tych rodziców, którzy zdecydowali się na klasyczną metodę żywienia swojego dziecka.
Fotografie do każdego przepisu sprawiają, że aż chce się gotować z dziećmi i dla dzieci. Przejrzysta formuła prezentowanych przepisów oraz precyzyjne określenie czasu potrzebnego na przygotowanie każdego dania to cechy, które doceni każda mama, która wie, że w macierzyństwie każda minuta jest na wagę złota.

To jednak nie koniec atutów. W swojej książce, autorki bazując na rzetelnej wiedzy medycznej oraz na najnowszych wytycznych towarzystw naukowych podają medyczne informacje z zakresu żywienia dzieci w prosty i przyjazny sposób. Na kartach swojego poradnika odpowiadają na pytania najczęściej zadawane przez młodych rodziców. Wśród kilkudziesięciu porad lekarskich rodzice znajdą odpowiedź na pytanie jak i kiedy rozpocząć rozszerzanie diety. Jak uchronić dziecko przed anemią i zaparciami oraz jak obiektywnie sprawdzić, czy nasz maluch rozwija się prawidłowo. Przestrzegają przed składnikami niedozwolonymi w diecie dziecka oraz wskazują jak mądrze komponować codzienny jadłospis maluszka.
Ze względu na znaczące zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie w sferze żywienia dzieci, szczegółowo omawiają aspekty wprowadzania do diety glutenu, jajek oraz cytrusów i orzechów.


Książka Maluszek na 6+ jest najlepszym dowodem na to, że etap rozszerzania diety wcale nie musi być trudny i wymagający.
Książka Maluszek na 6+ jest najlepszym dowodem na to, że może być to czas zadowolonych buzi i pełnych brzuszków najmłodszych smakoszy.

Jeżeli więc pragniesz aby i Twoje dziecko rozwijało się na 6+ , nie zwlekaj! Zajrzyj na stronę: www.maluszekna6plus.pl, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

prawa autorskie: Ewa Bajerek,Aleksandra Zima