Kocham zapinam

Co dzieje się, gdy kilkoro ludzi, w tym przypadku blogerów, zaczyna prowadzić rozmowy przy wirtualnej kawie? Zazwyczaj dochodzi się do jakiegoś problemu. Kiedy jest on już widoczny, zaczyna się szukać rozwiązań. Później idzie szybko. Pomysł, drugi, piąty, decyzja, akcja start! Tak powstało KochamZapinam.

 

Po długich miesiącach luźnych i luźniejszych rozmów. Po wymianie doświadczeń i spostrzeżeń, 14 osób doszło do wspólnego wniosku, który brzmiał „tak być nie może”. Wymieniliśmy się doświadczeniami, bywało, że nawzajem wskazaliśmy błędy. Zobaczyliśmy jak wiele osób nieświadomie popełnia je, tak samo jak my kiedyś. Dlatego powstało KochamZapinam. Dla uświadomienia, że temat jest ważny, ale traktowany bardzo po macoszemu. Dla pokazania, że wybór fotelika jest ważniejszy niż kupno wózka czy pościeli do łóżeczka. Dla zwrócenia uwagi, że wybór fotelika samochodowego nie może poczekać. Że to powinna być jedna z najważniejszych, najlepiej przeanalizowanych, najbardziej przemyślanych, decyzja.

Udało nam się pozyskać partnerów, którzy całą swoją pracę opierają na uświadamianiu rodziców, że prawidłowe przewożenie dziecka to nie zabawa. Partnerów, którzy mają wiedzę, doświadczenie i którzy zrobią wszystko co mogą, aby NASZE dziecko podróżowało w sposób bezpieczny. Na naszej stronie www.kochamzapinam.pl znajdują się odnośniki do ich stron. Jeśli rodzice nie wiedzą, gdzie w ich okolicy znajdą kompetentnego sprzedawcę – podpowiadamy.

KochamZapinam to nazwa, dla niektórych bardzo, dwuznaczna. Dlatego mimo stosunkowo krótkiego czasu jej trwania dorobiła się już pierwszych hejterów. Dla ambasadorek akcji nie jest to jednak powód do stresu. W myśl zasady „nie ważne jak, ważne by mówili” mamy nadzieję dotrzeć do osób, które nie zdają sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń.

Blogerki (i bloger) mówią:
„Nie chcemy zbawiać świata, nie chcemy oceniać innych rodziców. Chcemy pokazać, że można inaczej, że można lepiej. Pokazując dobrze przewożone dzieci, dobrze zapięte i dociągnięte pasy mamy nadzieję trafić do grupy docelowej. Dalekie jesteśmy od mówienia ‘my dobre, wy źli’. Nie o to nam chodzi.”

Chcemy zwrócić uwagę na błędy, które nie tak dawno same popełniałyśmy. Główne problemy z jakimi się spotykamy to:

  • zbyt wczesna zmiana fotelika z grupy „0” – argumentowana tym, że dziecku wystają nogi, ewentualnie tym, że płacze podczas jazdy, bo mu niewygodnie
  • zbyt luźne zapięcie pasów lub ich całkowite odpięcie podczas jazdy – tu powstają najlepsze wytłumaczenia, najczęściej takie, że samochód stoi ( a drzewa za oknem biegają)
  • złe ustawienie zagłówka, co powoduje również złe zapięcie pasów, które na nieodpowiedniej wysokości nie chronią tak jak powinny.

 #KochamZapinam to inicjatywa Rodziców-Blogerów, którzy wierzą, że mają moc…” - chcemy utrwalić dobry wzorzec.  To jest nasz cel.

Jeśli są wśród czytelników rodzice, dla których bezpieczeństwo dzieci jest ważne zapraszamy by dołączyli do akcji przez tagowanie zdjęć #KochamZapinam. Więcej o akcji znajdziecie na stronie www.kochamzapinam.pl. Jesteśmy również na facebooku i Instagramie.

 

FOTO: Małgorzata Ostrowska jaskoweklimaty.blog.onet.pl.