Gra "Mrówki" - szybka i emocjonująca rozgrywka

Autorka znanych książek dla dzieci z serii "Opowiem ci, mamo, co robią...." stworzyła stronę graficzną gry "Mrówki". Autorami gry są Kim Sehee i Kang Chulku, a wydawcą jest Nasza Księgarnia.

Rysunki równie zabawne i wciągające dzieci jak w książkach. Zdecydowanie jest to obowiązkowa pozycja dla fanów Katarzyny Bajerowicz oraz fanów gier rodzinnych.

"Mrówki" to gra na spostrzegawczość i refleks, przy okazji przydadzą się umiejętności dodawania lub, w wersji dla młodszych dzieci, znajomość cyferek.

Opakowanie informuje, że gra przeznaczona jest dla wieku od 7 lat. Z powodzeniem jednak mogą w  nią zagrać również młodsze dzieci. Trzeba jednak dostosować wariant gry do ich umiejętności. Lubię gry, w których można modyfikować zasady lub je upraszczać tak, aby również młodsze dzieci mogły uczestniczyć w rozgrywce.

W wariancie podstawowym rozgrywka wymaga rozłożenia kart mrowiska (kwadraty z cyframi) na stole w poniższym układzie.

Na stosie obok mrowiska układamy karty mrówek, grzbietem do góry. Najstarszy gracz odkrywa kartę ze stosu kart z mrówkami. Kartę tę zdobywa ten gracz, który pierwszy odnajdzie w mrowisku kartę z tą samą liczbą i ją wskaże, ale uwaga to nie wszystko! W miarę kolekcjonowania kart przez wszystkich graczy należy wskazywać w mrowisku kartę z liczbą odpowiadającą sumie liczby z odkrytej karty mrówki i ilości kart w danym kolorze, które są już odkryte na stole (zarówno w swoich kartach jak i innych graczy) i ta opcja zmienia wszystko :) tu nie liczy się tylko spostrzegawczość, ale również umiejętność szybkiego zliczenia kart w stole i dodania ich do liczby na odkrytej karcie mrówki. 

Wariant uproszczony (nieopisany w instrukcji) to wskazywanie i nazywanie liczb bez dodawania kart leżących już w stole. Ten wariant świetnie sprawdził się w grze z pięcioletnim dzieckiem. Sami zobaczycie, że już taki maluch może was niejednokrotnie zaskoczyć :) a rozgrywka wcale nie jest z góry przesądzona :)

Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 7 mrówek w różnych kolorach lub 5 mrówek w jednym kolorze.

"Mrówki" zapewnią nie tylko rozrywkę Waszej rodzinie, ale również przećwiczą uczestników w szybkim dodawaniu. Dużą satysfakcję sprawi ta gra wszystkim tym, którzy lubią spędzać czas z dziećmi efektywnie, zapewnia bowiem zabawę i naukę w jednym.

Z pełną odpowiedzialnością gracza mogę polecić tę grę na rodzinne spotkania.