Poznaj 10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi!

Jedną z form zaburzeń równowagi organizmu jest alergia. Zdaniem ekspertów Magazynu Hipoalergiczni, którzy wypowiedzieli się w trakcie debaty plenarnej przeprowadzonej podczas listopadowych Dni Alergii w Warszawie [2014], alergia to choroba, której często da się uniknąć, a niekiedy nawet wyleczyć lub co najmniej złagodzić jej przebieg. Co powinniśmy uczynić, by z alergii wyjść albo najlepiej, żeby do niej nie doprowadzić?

Możliwość zadbania o dobrą kondycję organizmu jest w zasięgu ręki każdego z nas. Warto poznać i zastosować 10 prostych kroków, które pozwolą zachować pełnię zdrowia, zmniejszając wydatki na drogie leki, a zwiększając uwagę dla naturalnego odżywiania oraz aktywnego i harmonijnego stylu życia. Zobacz, co możesz zrobić już dziś, aby poczuć się szczęśliwszym dzięki polepszeniu samopoczucia i zdrowia.

1. Odkwaszaj organizm, unikniesz chorób.

Alergia, cukrzyca, grzybica, choroby nowotworowe, otyłość i wiele innych nieprzyjemnych schorzeń swobodnie rozwija się w zakwaszonym organizmie. Doprowadzamy do tego konsumując dużo słodyczy, białego pieczywa, krowiego mleka, a także mięsa wieprzowego i przetworzonej żywności. Powoduje to spadek współczynnika pH poniżej naturalnego, pożądanego poziomu. Wówczas organizm zamiast skupić się na trawieniu i wykorzystywaniu spożytych pokarmów na regenerację komórek, odżywienie czy dotlenienie organizmu, zużywa część swoich sił na przywrócenie współczynnika pH do niezbędnego poziomu – pH krwi wynosi od 7,35 do 7,45, a więc jest lekko zasadowe.

Jak uniknąć zakwaszenia lub odkwasić organizm? Więcej przeczytasz tutaj:........

2. Zamiast jeść, dostarczaj pożywienie.

Zwykle źle się odżywiamy: jemy kalorycznie, nawet więcej niż do syta, kierujemy się smakiem, zamiast bogactwem wartości odżywczych. Posiłki spożywamy niedbale, na stojąco, w pośpiechu, ze styropianowych opakowań, plastikowych butelek, oglądając telewizję, odrywając wzrok od jedzenia, w dużym stresie. Takie praktyki nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Najczęstsza wymówka to: „Nie mam czasu i pieniędzy na zabawę w zdrowe jedzenie“. Do czasu, gdy lekarz informuje nas o chorobie bliskiej osoby lub nas samych. Wówczas – czasami aż do przesady – koncentrujemy się jedynie na zdrowym jedzeniu, bez uwagi dla wielu innych aspektów naszego życia, tak ważnych dla ogólnego stanu równowagi.

Jak rozpoznać wartościowe pożywienie? Więcej przeczytasz tutaj:........

3. Rób przeglądy, unikaj niespodzianek

Nietrzymanie ręki na pulsie jest jak niechodzenie na wywiadówki do szkoły. Może nas spotkać przykra niespodzianka, jeśli nie weźmiemy pod uwagę wpływu ostatnich zdarzeń, przebytych chorób i przeżytego stresu na nasz organizm. Warto przynajmniej raz na rok sprawdzić, w jakim stanie jest nasze zdrowie. Pakiet takich badań nie musi być obszerny ani kosztowny. Najlepiej poradzić się swojego lekarza lub innego doradcy, któremu ufasz. To on, dzięki posiadaniu specjalistycznej wiedzy, zapewni odpowiednią interpretację wyników i zleci dodatkowe szczegółowe badania, jeśli zaistnieje taka konieczność. A jeśli przegląd wykaże doskonały stan zdrowia, potraktuj poświęcony czas i fundusze jako długofalową inwestycję w swój dobrostan.

Jaką metodę badań polecamy? Więcej przeczytasz tutaj…

4. Głoduj i oczyszczaj się.

Metale ciężkie, gluten, środki chemiczne pochodzące z przetworzonej żywności lub chemicznych kosmetyków, pozostałości po lekach, szczepionkach, metabolity pasożytów i grzybni przez kilkadziesiąt lat zalegają w naszych organach i krwi, a głównie w tkance tłuszczowej – obniżając witalność i niszcząc zdrowie. Remedium stanowi oczyszczanie organizmu, a szczególnie głodówka. Udowodniono korzystny wpływ już jednodniowej głodówki na pobudzenie produkcji białych krwinek w szpiku kostnym.

Więcej na temat mechanizmu bezpiecznej głodówki tutaj…

5. Aktywuj swoje ciało.

Słabe, rozleniwione i zaniedbane ciało, nawet jeśli odżywimy je jak należy, nie udźwignie naszego ciężaru z taką lekkością, jak ciało rozruszane. Przeciętny Polak spędza 4-5 godzin dziennie oglądając telewizję, ale nie znajduje czasu na ruch czy uprawianie sportu. Leżąc na kanapie nie tylko tracimy formę i zdrowie, ale również dawkę endorfin, które wyzwala wykonanie choćby kilka pozycji gimnastycznych w miejsce biernego zakwaszenia organizmu powstałego przy czytaniu stresujących doniesień ze świata, na które nie mamy żadnego wpływu. Ruch to jeden z najważniejszych sposobów na posprzątanie i usunięcie zanieczyszczeń z każdego zakamarka naszego ciała.

Jak dochodzi do oczyszczenia organizmu przez ruch i od czego zacząć? Więcej znajdziesz tutaj…

6. Regeneruj się snem i odpoczynkiem

Żadna witamina – czy z marchewki czy w pigułce – nie postawi nas na nogi, jeśli nie damy szansy swojemu ciału na nocną regenerację, bo to podczas snu nasz organizm zwalcza bakterie, czyści organy, uruchamia procesy regeneracyjne, usuwa toksyny. Należy też zwiększyć efektywność procesu oddychania. W stresie i niewygodnych pozycjach zwykle oddychamy płytko, wyłącznie szczytami płuc nie dotleniając należycie organizmu, co utrudnia oczyszczanie. Dodatkowo, w poczuciu obowiązkowości zapominamy o wypoczynku.

Poznaj sposoby aktywnej regeneracji….

7. Edukuj się i głosuj portfelem

Dostępne w supermarketach owoce i warzywa są uprawiane na polach potraktowanych pestycydami i herbicydami, podlewane chlorowaną wodą, potem woskowane, żeby przetrwać wiele miesięcy magazynowania w rozmaitych warunkach, również podczas transportu. Żeby w „jak najlepszym stanie“ dotrzeć do sklepu i jak najdłużej przetrwać na półce są najczęściej spryskiwane środkami grzybobójczymi. Ilość toksyn, którą spożywamy biorąc do rąk zagraniczne warzywa i owoce, czy nawet swojsko wyglądające jabłka jest tak wielka, że nie jest pewne, czy witaminy z nich pobierane kompensują szkodliwą chemię, którą nieświadomie wprowadzamy do organizmu.

Jak zadbać o naprawdę zdrowe produkty dowiesz się tutaj…

8. Kupuj mniej i wolniej.

Umiarkowanie w zakupach, stosowanie zasady „mniej znaczy więcej“ oraz rozsądne wydawanie zarobionych pieniędzy przyczyni się do wydłużenia życia i polepszenia stanu zdrowia w holistycznym ujęciu człowieka. Bezzasadny wyda się argument, że nie stać nas na zdrową żywność, gdyż wyzwalając się z presji zakupów, odnajdziemy całkiem spore zasoby, które lepiej poświęcić na długofalową inwestycję w nasze zdrowie, szczęście i urodę. To w zasadzie jedyna inwestycja, którą można postawić na równi z inwestowaniem w edukację własnego dziecka.

9. Podsłuchuj naturę.

Reklama w telewizji, atrakcyjne hasła na billboardach, kolorowe gazety z gwiazdami promującymi najnowsze trendy w modzie i urodzie działa na nas skuteczniej niż rzetelne certyfikaty, krótki skład produktów i brak presji medialnej. Szybciej do nas przemówi słodzony napój gazowany i drogi wieloskładnikowy, „dobrze zakonserwowany“ krem do twarzy, niż mętny wywar z granatu i naturalny olejek szafranowy, który prawie wcale nie pachnie. Naszym sprzymierzeńcem w wyborze produktów jest natura, która nie oszuka i nie skłamie, więc warto poszukiwać tego, co da się sprawdzić pod kątem bezpieczeństwa składu oraz pochodzenia.

Zapoznaj się, na co warto zwrócić uwagę…

10. Żyj uważnie.

Jeśli uważasz, że nie masz na to wszystko czasu, to znaczy, że ten materiał jest właśnie dla Ciebie. Zatrzymaj się na chwilę i odpowiedz na pytanie czy jesteś w swoim życiu na właściwych torach, które zapewniają Ci pełną satysfakcję i poczucie równowagi? Czy żyjesz w poczuciu szczęścia i spełniasz się każdego dnia, czy może wykonujesz pracę, której nie cierpisz, spłacając kredyty, których nie chciałeś i nadal nie znasz swoich źródeł radości? Banalne stwierdzenie, że mamy tylko jedno życie, a także nurt filozoficzny Horacego zmusza nas jednak do głębszej refleksji i rozważenia wdrożenia choć jednej nowej rutyny w codziennym życiu, by móc stwierdzić, że nie jest aż tak źle i dojść do wniosku, że dałoby się wprowadzić kolejne.


Jakie czynności powinny stać się nowymi działaniami rutynowymi dowiesz się tutaj…

 

www.hipoalergiczni.pl

www.facebook.com/HappyEvolutionTV

www.facebook.com/hipoalergiczni